Sterowniki do nawadniania

System nawadniania - sterowniki


Sterowniki do nawadniania to inteligentne centrum zarządzania podlewaniem w ogrodzie. Dzięki nim możesz ustawić precyzyjny harmonogram nawadniania, dostosować ilość wody do konkretnych obszarów i warunków pogodowych. Dostępne na rynku sterowniki występują w wielu wariantach. Pierwszy podstawowy podział wiąże się ze źródłem zasilania. Mamy sterowniki zasilane sieciowo 230V oraz sterowniki bateryjne 9V. Sterowniki 230V dodatkowo dzielimy na wewnętrzne oraz zewnętrzne. Sterowniki wewnętrzne posiadają transformator na wtyczce zasilania, zaś w sterownikach zewnętrznych jest on wbudowany już w sterownik. I tu drobna uwaga. Zewnętrzny w nazwie sterownika nie oznacza że można go zamontować w dowolnym miejscu na zewnątrz. Standardowe sterowniki 230V nie posiadają żadnego IP, nie maja wbudowanych uszczelek więc wystawienie ich na bezpośrednie działanie czynników zewnętrznych nie jest najlepszym pomysłem. Sterowniki 230V współpracują z elektrozaworami 24V. Najnowsze modele sterowników posiadają możliwość zdalnej kontroli, albo poprzez osobno dokupowany moduł albo posiadają już fabrycznie zamontowany moduł WiFI. Daje to jeszcze większe możliwości kontroli systemu nawadniania.
Sterowniki bateryjne zasilane są bateriami 9V. Są doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam gdzie nie ma dostępu do sieci albo nie ma już możliwości doprowadzenia zasilania. Są w pełni wodoodporne i wodoszczelne. Niektóre modele posiadają możliwość kontroli poprzez wbudowany moduł Bluetooth należy jednak pamiętać że ma on ograniczony zasięg.
Zainstaluj sterownik do nawadniania i ciesz się pięknym ogrodem bez zbędnych trudności! Sprawdź ofertę najlepszych producentów jak Hunter i Rain Bird
Filtry
87PLN 3434PLN
Dysza MP rotator 1000 90210Dysza MP rotator 1000 90210  tabela Bestseller
30100326
Moduł Hunter WAND WiFi do sterowników X2 Bestseller
3015601
Zraszacz Hunter PGP04 UltraZraszacz Hunter PGP04 Ultra  zastosowanie Bestseller
30100340
Szybki kontakt:
sklep@stone-art.pl
Chat
Kup stacjonarnie w sklepie