Rury PE do nawadniania

System nawadniania - rury do nawodnień


Jeśli sterownik to mózg to arteriami systemu nawadniania są rury które rozprowadzają wodę po całym układzie do końcowych elementów jak zraszacze czy linie kroplujące. W systemach nawadniania najczęściej wykorzystywane są dwa typy rur.
Rury polietylenowe PE czarne służą stricte do rozprowadzania wody w systemie nawadniania. Występują w szerokiej gamie rozmiarów, które dobieramy w zależności od zastosowania. Średnice od 16 do 20mm zazwyczaj wykorzystywane są do połączeń zraszaczy z głównym rurociągiem lub przejść miedzy odcinkami linii kroplujących. Większe średnice od 25mm w górę stosowane są jako główne rurociągi. Pamiętać należy, że dobór średnicy rury zależny jest od wielkości systemu (długości rurociągów) i przepływów (zapotrzebowania na wodę poszczególnych sekcji).
Drugi typ rur to rury "niebieskie". Przez fakt, że są obojętne fizjologicznie i nie mają wpływu na środowisko przeznaczone są do transportowania wody pitnej. Często wykorzystywane są do wykonania połączenia między "źródłem wody" a skrzynką z elektrozaworami.
Filtry
1PLN 1974PLN
ZAMGŁAWIACZ ECORAIN 35 L Nowość
33316180
Sterownik ESP TM2 4Sterownik Rain Bird ESPTM2 4 sekcje wew. Nowość
30216389
33316156 Nowość
33316156
Szybki kontakt:
sklep@stone-art.pl
Chat
Kup stacjonarnie w sklepie