Filtry do nawadniania

System nawadniania - filtry

Filtry w systemach nawadniania to konieczność. Nawet kiedy układ zasilany jest z wodociągu istnieje ryzyko przedostania się drobnych frakcji. W przypadku korzystania ze źródeł naturalnych jak studnie, stawy, czy zbiorniki na deszczówkę o system filtracji musimy zadbać jeszcze bardziej. Tutaj ryzyko że jakieś drobne zanieczyszczenia dostaną się do naszego układu nawadniania jest praktycznie stuprocentowe. Drobny piasek, muł i wiele innych zanieczyszczeń to główni zabójcy elektrozaworów, linii kroplujących i zraszaczy szczególnie obrotowych.
Nawet najprostsza filtracja oparta o filtry dyskowe lub siatkowe zmniejsza nam ryzyko przedostania się drobnych frakcji do systemu nawadniania. W miarę potrzeb możemy oczywiście rozbudować ten system o bardziej zaawansowane sposoby filtracji. W tym miejscu można wspomnieć o specyficznym przypadku kiedy w naszej wodzie występuję dużo związków żelaza, które po pierwsze odkładając się w układzie mogą go bardzo skutecznie zapchać a po drugie przy udziale systemu nawadniania może np. miejscowo zmienić nam kolor kostki. Tutaj niestety nie ma prostego rozwiązania. Możemy się tym pogodzić albo zainwestować w specjalistyczne odżelaziacze.
Podstawowe filtry siatkowe i dyskowe występują w różnych wielkościach które dobierane są odpowiednio do wielkości systemu nawadniania i przepływów.
Filtry
27PLN 898PLN
Zraszacz HUNTER PGJ04 REG.40360Zraszacz HUNTER PGJ04 REG.40360  zastosowanie Bestseller
301/0003
Sterownik kranowy bateryjny Hunter BTT Bestseller
30115603
Zraszacz statyczny HUNTER PROS04Zraszacz statyczny HUNTER PROS04  zastosowanie Bestseller
301/0017
ZAMGŁAWIACZ ECORAIN 35 L Nowość
33316180
33316176 Nowość
33316176
Szybki kontakt:
sklep@stone-art.pl
Chat
Kup stacjonarnie w sklepie